psslog1

  

Sestdiena 21 Maijs 2022
FacebookYoutubeTwitterGoogleLivejournal

Rīgas Kauss 2016

on Piektdiena, 17 Marts 2017 15:25

Šonedēļ 10 gadu jubileju svinēs Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Iepriekšējos gados sacensības bija pazīstamas kā Lido Kauss, taču šogad tas būs Rīgas Kauss. Sacensības notiks sestdien, 28. maijā, Rīgā Spīķeru radošajā kvartālā ,Maskavas ielā 6. Sacensību sākums plkst. 11.30.

Kopš Latvijas Pauerliftinga federācijas sacensību kalendārā ir iekļauta svaru stieņa spiešana guļus uz atkārtojumu skaitu, sportisti ik gadu izrāda lielu interesi par šādu iespēju mēroties spēkiem. Šādas sacensības Latvijas čempionāta līmenī notiek tikai reizi gadā. Spēka izturība ir svarīga šajā disciplīnā, jo svaru stienis netiek noslogots ar ripu daudzumu, bet gan sportistiem noteikts svars jāuzspiež vairākas reizes pēc kārtas. Stieņa smagums vīriešiem ir sava personīgā svara apmērā, bet sievietēm - puse no sava svara. Sacensības notiek jauniešu, junioru, vīru, senioru un sieviešu konkurencē dažādās svara kategorijās.

Sacensības vēl spraigākas padarīs sportistu cīņa par jauniem Latvijas rekordiem. Vēl joprojām starp vīriem nepārspēts ir ventspilnieks Aleksandrs Malašonoks, kurš 2011. gadā savu svaru uzspieda 47 reizes. Dāmu konkurencē spēkā izturīgākā ir Digna Tuča, kura 2013. gadā pusi no sava svara uzspieda 107 reizes. Sportisti ir aicināti piedalīties sacensībās, lai pārspētu arī sacensību dalībnieku skaita rekordu par godu čempionāta desmitgadei. Līdz šim sportistu visapmeklētākās sacensības bija 2013. gadā. Toreiz sacensības pulcēja 193 atlētus no 38 komandām. Čempionātā ar kausiem apbalvos komandas absolūtajā vērtējumā - Latvijas vērtējumā un Baltijas vērtējumā.

Detalizētāks sacensību apraksts pieejams: http://www.powerliftings.lv/?page=comments&id=1497

 

Last modified on Piektdiena, 17 Marts 2017 15:46