psslog1

  

Sestdiena 21 Maijs 2022
FacebookYoutubeTwitterGoogleLivejournal

Par kustību

Katram kārtīgam vīrietim, savas dzīves laikā būtu jāpaveic trīs lietas: iestādīt koku, izaudzināt dēlu, uzcelt māju.

Mēs paskatījāmies uz šo lietu globāli. 2005. gads bija auglīgs un mūsu pirmais auglīgais koks - tā ir līdzīgi domājošu cilvēku, sportistu apvienošanās sabiedriskā organizācijā, lai palīdzētu Maskavas forštratei. Kā divu bērnu tēvam, jaunatni skarošu problēmu risināšana ir kļuvusi par ikdienas rūpēm, tā es esmu uzstādījis mērķus, ar kuriem esmu gatavs dalīties, ar tiem, kas ir aizrāvušies ar ideju par sportisku sabiedrību, kuri nenogurstot mūs atbalsta.

Deviņus gadus roku rokā mēs cēlām mūsu idejas pamatus ar mērķi graut iedzīvotāju stereotipus par Maskavas forštrati, kā par nelabvēlīgu, kriminālu dzīvojamo rajonu. Ieguldījums par labu mūsdienu sabiedrībai jau ir jūtams, piemēram, trenažieru zāle "ARKAN", pašā Maskavas priekšpilsētas sirdī - piesaista jauniešus vesela dzīvesveida kultūrai, gatavo zēnus reģionāla un startautiska līmeņa sporta sacencībām.

Mēs cenšamies neatstāt bez uzmanības nevienu, kad uz mūsu kopējo māju atnāca milzīgā "MAXIMA" traģēdija, kopīgiem spēkiem tika organizēts pirmais labdarības projekts - līdzekļu vākšana palīdzībai pašiem neaizsargātākajiem - mūsu bērniem, kas ir zaudējuši šajā traģēdijā savus tuviniekus.

Glābjot zem drupām esošos cietušos, gāja bojā arī viens no mūsu audzēkņiem. Sastopoties ar legālo narkotiku "SPICE" izplatības problēmu, mēs visi kopā devāmies cīņā ar šo ļaunumu nodibinot kustību "Rīga bez narkotikām" un piedaloties Rīgas mēra Nila Ušakova pasludinātajā akcijā "STOP DRUGS".

Cīnoties par mūsu jaunatnes veselību, daudzas sporta organizācijas apvienojās vienotā kustībā "Par Sportisku sabiedrību", kā izrādījās ne velti, jo brīva legālo narkotiku tirdzniecība ir pārtraukta, mūsu darbs ir nesis augļus - likumprojekts par cīņu ar legālajām narkotikām jau ir finiša taisnē un ir saņemis Latvijas saemas sociālo lietu komisijas apstiprinājumu. Iegūstot šādu pieredzi, mēs ejam tālāk. Mūs nevar apturēt ne draudi, ne idejas par veselu sabriedrību pretinieki, un lai kādam mēs liekamies fanātiķi, bet SPORTS - tā ir mūsu reliģija! Nākamā paaudze, mūsu bērni, ir pelnījuši augt veselā un sportiskā sabiedrībā, ar iespēju saņemt augstāko izglītību- mūsu nākamie mediķi, arhitekti, muzikanti, mākslinieki, sociālie darbinieki - mēs cīnamies par Jums, par Jūsu nàkotni. Mēs vēlamies redzēt mūsu jaunatni izglītotu, veselu un šeit, nevis pavadīt tos dodoties uz Īriju. Aicinu visus, kas vēlas iesaistīties sociālajos projektos, kopā mēs spēsim visu- es zinu, tas ir izdarāms!

Andris Morozovs kustības „Par sportisku sabiedrību” līderis